Dünya’nın En Yüksek Çözünürlüğe Sahip Fotoğrafını gösteren web sitesini sizler için paylaştık! Dünya’nın en yüksek çözünürlüğe sahip fotoğrafını inceleyerek vaktinizi geçirebilirsiniz.

Vera Rubin Gözlemevi’nin bir kamyonet büyüklüğündeki dijital fotoğraf makinesinin odak düzlemi, Kaliforniya’daki Stanford Doğrusal Hızlandırıcı Merkezi’ndeki (SLAC) testlerde 3 bin 200 megapiksellik (3,2 milyar piksel) fotoğraflar çekmeyi başardı.

Dünya'nın En Yüksek Çözünürlüğe Sahip Fotoğrafını Gösteren Web Sitesi

SLAC yetkilileri, çekilen fotoğrafların şu ana kadar tek seferde çekilen en büyük fotoğraflar olduklarını açıkladı. Fotoğraflar o kadar büyük ki bir tanesini gerçek boyutunda göstermek için 378 adet 4K ultra yüksek çözünürlüklü televizyonun bir araya gelmesi gerekiyor. Boyutunun hayal bile edilmeyecek kadar büyük olduğunu söyleyebiliriz.

Ayrıca bu boyutta çekilen bir fotoğrafta, 25 kilometre uzaklıktaki bir golf topunu bile görebilmek mümkün.

Ne yazık ki bu makinenin çektiği fotoğraf herhangi bir manzara fotoğrafı değil piramit karnabahar fotoğrafı oldu. Biraz üzülmüş olabilirsiniz ama sakin olun çünkü sizler için bir zamanlar Dünya’nın en yüksek çözünürlüğüne sahip fotoğrafı başarısını elde etmiş manzara fotoğrafını da paylaştık.

|Dünya’nın En Yüksek Çözünürlüğe Sahip Fotoğrafını Gösteren Web Sitesi

Tıkla ve git!

|Yüksek Çözünürlüğe Sahip Manzara Fotoğrafı

Tıkla ve git!

Sizlere ilk olarak Yüksek Çözünürlüğe Sahip Manzara Fotoğrafı başlığı altında paylaştığımız bağlantıyı incelemenizi öneririz. Daha keyifli olan bu site büyük bir manzara resmini detaylı incelemenizi sağlıyor.

Bu tarz içerikler için ilginç web siteler adlı kategorimizi inceleyebilir ve vakit geçirebileceğiniz siteleri inceleyebilirsiniz.

Önceki İçerikNetflix Türkiye’den Açıklama Geldi! Zam Neden Yapıldı?
Sonraki İçerikBinlerce Kişinin E-Devlet Bilgisi Çalınmış!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz