Sizinde Facebook şifreniz çalınmış olabilir! Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Facebook yine bir siber güvenlik olayı ile gündeme geldi!

|Facebook Şifreniz Çalınmış Olabilir!

Kullanıcılara sisteme yüklediği fotoğrafı karikatüre çevirmeyi sunan Craftsart Cartoon Photo Tool, isimli uygulamanın içerisinde Facebook bilgilerini çalmaya yarayan bir trojan içerdiği tespit edildi.

facebook bilgileriniz çalınmış olabilir
facebook şifreniz çalınmış olabilir

Eğer sizlerde akıllı telefonunuza CraftsArt Cartoon adlı uygulamayı indirdiyseniz sosyal medya bilgileriniz çalınmış olabilir. Bu nedenle sosyal medya hesaplarınızın şifresini değiştirip, çift kademeli doğrulamayı aktifleştirmeyi unutmayın.

Mevzu bahis uygulamanın içerisinde sosyal medya hesabınızın bilgilerini çalmaya yarayan FaceStealer adlı bir trojan bulunuyor. Söz konusu uygulama bu trojan sayesinde hesap bilgilerinizi çalıyor.

|Mağazadan kaldırıldı

CraftsArt Cartoon adında olan bu uygulama 100 binden fazla akıllı cihaza indirilmişti. Google Play Store’da bu tarz zararlı yazılım içeren uygulamalara rastlamak artık şaşırtıcı bir olay değil ne yazık ki. Bu uygulama indirildikten sonra kullanıcılara Facebook hesaplarına giriş yapmasını istiyor. Kullanıcılar giriş yapıyor ancak giriş yaptıkları bu panel tamamen kötü amaçlı şahıslar tarafından bilgilere erişmek için tasarlanmış sahte bir panel.

Bu panele bilgilerinizi girdiğiniz zaman bilgileriniz direkt olarak, bu programı tasarlayan kötü amaçlı bilgisayar korsanlarının kontrolünde bulunan sunucuya gidiyor.

Craftsart Cartoon Photo Tools daha düne kadar Google Play Store’da mevcuttu. Ancak bugün itibarıyla mağazadan kaldırıldı. Google Play Store’da bulunan birçok uygulamada bu tarz trojanların bulunduğu düşünülüyor. Ne yazık ki Play Store güvenlik önlemlerini yeteri kadar almadığı için birçok kullanıcı bu tarz uygulamalara bilgilerini kaptırıyor.

Önceki İçerikİPhone Kullanıcısının Bilmesi Gereken Komutlar
Sonraki İçerikEfsanevi Oyun Far Cry 6 Ücretsiz Oluyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz