Dünyanın en popüler fotoğraf ve video paylaşım platformlarından bir tanesi olan İnstagram gün geçtikçe yeni gizlilik özelliklerini duyurmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz zamanlarda “kaybolan mesajlar” adında yeni bir özelliğini duyuran İnstagram, yakın zamanda ise avatarlar adında farklı bir özellik duyurmuştu. Ayrıca son gelişmelere göre avatarlar özelliği İnstagram DM ve hikayelere de geleceğini sizlerle paylaşmakta fayda var.

|Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim Gidecek

Bildiğiniz gibi İnstagram’da herhangi bir sohbetin içerisinde bir ekran görüntüsü alırsak karşı tarafa bildirim gitmiyor. Ancak sohbet ekranını yukarı doğru kaydırdığımızda “Kaybolan Mesajlar” özelliği devreye giriyor. Son bilgilere  göre artık kaybolan mesajlar özelliği aktifken sohbetin ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa bildirim gidecek.

Mark Zuckerberg, sohbetin ekran görüntüsünü alan kullanıcılar için net nit uyarı paylaştı. Meta CEO’su Mark Zuckerberg yaptığı paylaşımda, Kaybolan Mesajlar modunda alınan ekran görüntülerinin karşı tarafa bildirim olarak gideceğini açıkladı. Ayrıca bu güncelleme sadece Facebook Messenger için değil İnstagram için de geçerli olacak.

Mark Zuckerberg, eşi Priscilla Chan ile Kaybolan Mesajlar modu aktifken yaptığı konuşmanın ekran görüntüsünün alarak, bildirim sisteminin nasıl çalıştığını paylaşımında gösterdi. CEO tarafından yapılan paylaşımda, “Uçtan uca şifreli Messenger sohbetine gelen yeni güncelleme sayesinde mesajın ekran görüntüsü alınırsa bildirimle bilgi sahibi olabilirsiniz.” dedi.

Peki ya siz Facebook Messenger’a gelen bu yeni ekran görüntüsü kararıyla ilgili olarak ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi hemen aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

Önceki İçerikCumhurbaşkanlığı’ndan Uyarı Sosyal Medyada Dolandırıcılık!
Sonraki İçerikİPhone Kullanıcıları Kameraları Bantlayın: Yeni Bir Casus Yazılım Tespit Edildi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz