Popüler sosyal medya platformlarından biri olan TikTok’ta Video İzleme Geçmişi nasıl görülür? İşte madde madde anlatımı.

TikTok'ta Video İzleme Geçmişi Nasıl Görülür?

TikTok’u  belirli bir düzenle kullanıyorsanız  , “Sizin İçin” sayfasında zaten ilginç veya dikkatinizi çeken bir video izlemiş olma ihtimaliniz fazlasıyla büyüktür. Tamamen sizin ilgi alanlarınıza göre ayarlanan “Sizin İçin” sayfası kullanıcıların fazlasıyla vakit geçirdiği bir bölüm. Bu nedenle bazı kullanıcılar izlemiş olduğu videoları kaybedebiliyor, bir süre sonra ise bu videoları tekrar izlemek istediklerinde bulamıyorlar. Bizde izlemiş olduğunuz bu videoları tekrardan nasıl görürsünüz sorusunun cevabını verdik

Neyse ki TikTok, izlenen videoların geçmişini görmenizi sağlayan bir özellik sunmakta. Aşağıda, daha önce izlediğiniz videoları birkaç dakika içinde nasıl bulabilirsiniz bunu anlattık.

|TikTok’ta Video İzleme Geçmişi Nasıl Görülür?

İlk olarak, geçmiş özelliğinin kademeli olarak kullanıcılara sunulduğunu belirtelim. Bu nedenle, uygulamanızda hala görünmüyorsa bir süre daha beklemeniz gerektiğini belirtelim.

Bu yeni seçeneğin ne yazık ki belirli bir süre sınır var. Platform yalnızca yedi gün içinde izlenen videoları tekrardan görme imkanı sunuyor. Yani çok eski içerikleri görüntülemek maalesef mümkün değil.

TikTok’ta Video İzleme Geçmişi Nasıl Görülür?

1-Alt kısımda bulunan “Profil” ikonuna tıklayın. Sağ üst köşede bulunan üç çizgiye tıklayın.

2-Ayarlara gidin: Üç çizgiye tıkladıktan sonra “Ayarlar ve Gizlilik”e dokunun.

3-Geçmişi girin: “İçerik ve Etkinlik” bölümünde, “İzlenen Video Geçmişi” seçeneğine dokunun;

Aradığınız Videoyu bulun: Uygulama, yedi gün içinde izlenen tüm videoları burada görüntülemenizi sağlıyor.

Geçmişi temizle veya özelliği devre dışı bırak: İşlevi devre dışı bırakmak veya tüm geçmişi temizlemek için sağ üst köşedeki dişli simgesine dokunun ve istediğiniz seçeneği seçin.

|TikTok’ta Video İzleme Geçmişi Nasıl Görülür? 2.Yöntem

TikTok’ta izlediğiniz videoları görmenin bir başka yolu daha var. Aşağıda verdiğimiz talimatları gerçekleştirerek İzlenen Video Geçmişi sekmesi sizde daha gelmemiş olsa bile daha önce izlediğiniz videolara ulaşabilirsiniz.

1- İlk olarak alt kısımda bulunan “Keşfet” ikonuna tıklıyoruz.

2- Ardından arama kısmına gelerek “*” koyuyoruz ve arama yapıyoruz.

3- Sağ üstte bulunan “filtrele” ikonuna tıklıyoruz ve etkinlik başlığı altında bulunan “İzlenen Videolar” seçeneğini açıyoruz.

4- Geriye kalan tek işlem “Uygula” butonuna basmak.

Bu sayede yeni özellik size gelmemiş olsa bile daha önce izlemiş olduğunuz videoları görebileceksiniz.

İlginizi Çekebilir: Elon Musk’ın Servetini Harcatan Site!

Önceki İçerikOyuncular İçin En İyi 3 Gaming Mouse Önerisi
Sonraki İçerikGiyilebilir Teknoloji Nedir? Giyilebilir Teknoloji Ürünleri Nelerdir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz